Конкурс
"Слідуй за природою"

ТерміниПравилаКритеріїСуддіПризиЗаявка

Звернення Організаторів до учасників, спонсорів та партнерів конкурсу

Війни, промисловість, техногенні катастрофи та просто байдужесть людини,все це не повний перелік причин безповоротного нищення довкілля. В першу чергу це стосуєтся довколишніх водойм,а особливо малих річок та озер. Воду забруднюють розливи нафтопродуктів, нітрати, фосфати, пластик, промислові та міські стоки. Ми не даємо ніякого шансу всьому живому вижити та радувати око майбутьнім поколінням. Нажаль прослідовуєтся тенденція того що більшисть видів мешканців та рослин наших водоймищ ми в подальшому будемо бачити тільки на картинках в інциклопедії, або в колекціях акваріумістів. Тому саме і народився цей проект серед однодумців, головна мета якого не тільки створіння красивої вигаданою картинки в акваріумі, але і проведення комплексу роботі по дослідженню водоймищ вашої місцевості на предмет мешканців водного та рослинного світу. Вивчення проблем данної ділянки, щезаючих видів, лабораторне дослідження води, та обєктивний аналіз причин, що призводить до ціх проблем. На основі ціх робіт буде створюватися інтерактивна картра з благополучними та проблемними водоймами з оперативною передачою даних в відповідні зацікавлені організації.

Конкурс не з'явився на пустому місці, ми до нього йшли з 2016 року, тому це логічне продовження циклу Конкурсу Біотопів Вітчизняних Водоймiв. Ми хочемо повернутись до класичного оформлення та першочергових задач цього напряму акваріумістики. Будь-яка популяризація природи має право на життя, але ми пропонуємо шлях, який не суперечить, а, навпаки, наближає до єднання з матінкою природою. Що може якнайкраще показати та розповісти про її красу і досконалість, як не акваріум зроблений на вибраній вами ділянці водойми. Це не просто оформлення, це дослідження в реальному часі та місці, де використовується все саме з цього об'єкта: від живності, до декорацій та води. І все це не в загальних рисах, адже біотопниками часто опускається поняття сезонності водоймищ, коли одне і те ж місце наразі буває різним в різні пори року. Крім того, це гарна можливість згуртувати однодумців, сім'ю, зацікавити дітей врешті решт. Поєднання відпочинку, подорожі, дослідження та просто проведення спільного часу в колі друзів і сім'ї.

Що для цього потрібно зробити. Наразі у кожної людини в містечку є любиме місто відпочинку коло водойми, де вона рибалить, відпочиває, збирається з друзями. Де їй з дитинства знайомий кожен куточок та рослина і які зміни відбулися за цей час. Хороші чи погані, але підсвідомо ми знаємо, що саме призвело до ціх наслідків. Залишаєтся провести аналіз та зробити висновки. З собою мати невеличкий акваріум, розуміння цілі та завдання при оформленні конкурсної роботи. Все інше для цього ви знайдете на березі вибраної вами водойми.

А оформлення конкурсної роботи у двух варіантах (біотоп, який зараз, та яким він стає, або може стати в найближчий час) наочно покаже, що чекає нас в майбутньому на контрасті.

До того ж ми запускаємо своєрідний челендж екосвідомості між любителями біотопного руху та просто природи. Найти ділянку водойми, лісу, парку та перетворити царство звалища сміття навпаки в царство природы. Для цього потрібно сфотографувати забруднену місцевостт, а потім її прибирають. Після того, як площа прибрана зробити для порівняння ще одне фото.

Ми також за спрощення процедури подачі заявки на участь у конкурсі, оскільки немає дублювання опису біотопу в природі та в самому акваріумі, тому що це одне і теж.

Саме екологічний аспект, як ніколи важливий зараз. Вивчення природного біотопу на практиці, допомагає краще зрозуміти і показати механізми взаємодії елементів природи та пробудити і сформувати екосвідомість.


Дякуємо, бажаємо перемог і цікавих подій завдяки цьому конкурсу!